Demokrata Jesse Jackson Jr., syn legendarnego pastora Jesse Jacksona, zwyciężył ponownie w wyborach do Kongresu w okręgu wyborczym w stanie Illinois, pokonując dwóch kontrkandydatów.

„Chciałem złożyć wielkie podziękowania moim wyborcom. Wzruszyłem się skalą poparcia, jakie dziś od nich otrzymałem” – napisał Jackson Jr. w specjalnym oświadczeniu. „Każdego dnia myślę o waszych zmartwieniach i troskach. Gdy tylko lekarze wyrażą zgodę, powrócę do pracy, by kontynuować moją postępowa walkę, którą prowadzę od lat. Dziękuję wam za wasze modlitwy” – podkreślił.

Syn legendarnego duchownego nie może jednak świętować zwycięstwa Baracka Obamy w jego sztabie wyborczym, ponieważ z powodu kłopotów zdrowotnych przebywa w szpitalu w Minnesocie. Jak na razie, nie wiadomo, kiedy będzie mógł go opuścić.

Pastor Jesse Jackson Sr. to legenda ruchu praw obywatelskich. Całymi latami zabiegał o równouprawnienie dla społeczności Afroamerykanów w USA. Kilkakrotnie ubiegał się także o oficjalną nominację Partii Demokratycznej do walki wyborczej o Biały Dom.