Chris Matthews, znany dziennikarz pracujący w telewizji MSNBC, wygłosił szokujący komentarz, będący reakcją na zwycięstwo Baracka  Obamy w wyborach prezydenckich w USA. – Cieszę się, że mieliśmy huragan Sandy, bo to było to, co zadziałało na korzyść Obamy – powiedział w jednym z telewizyjnych programów.

Matthews zastrzegł jednak, że chodzi mu o jedynie polityczny wydźwięk kataklizmu. – W żadnym razie nie mam na myśli ludzi, którzy ucierpieli w jego wyniku. Kataklizm ten stworzył jednak możliwość dobrych politycznych działań – ocenił.

Dziennikarz, który wspierał Obamę, powiedział, że jest dumny z wyboru, jakiego dokonały Stany Zjednoczone. – To niesamowity Afroamerykanin, który od pierwszego dnia kampanii musiał odpierać ataki z każdej strony, z racji swojego pochodzenia. Walczył z różnymi pajacami, z ludźmi, którzy nigdy do niczego w życiu nie dojdą – podkreślił.

Zdaniem Matthewsa, ważnym czynnikiem działającym nas korzyść Obamy w kampanii wyborczej był jego „luz i osobisty czar”. – To dobry dzień dla Ameryki – oświadczył na koniec, podsumowując wyborczy wtorek w USA.