Amerykańskie media, w związku z huraganem Sandy, postanowiły przypomnieć wypowiedź  Mitta Romneya z okresu prawyborów. Podczas programu w CNN Republikanin oświadczył wtedy, że FEMA, agencja federalna zajmująca się m.in. pomocą w czasie klęsk żywiołowych, powinna zostać rozwiązana, a jej kompetencje powinny zostać przekazane władzom stanowym.

- Absolutnie tak – odpowiedział Romney na pytanie, czy FEMA powinna zostać zamknięta. – Za każdym razem, kiedy jest okazja, by odebrać coś władzom federalnym i przekazać to władzom stanowym, należy to zrobić, to dobra decyzja. A jeśli można pójść krok dalej i przekazać to sektorowi prywatnemu, to jeszcze lepiej. Zamiast myśleć na co powinniśmy obciąć wydatki w budżecie federalnym, powinniśmy raczej zapytać, jakie wydatki powinniśmy w nim w ogóle zostawić -  mówił wtedy Republikanin.

- Nawet jeśli chodzi o agencję walczącą ze skutkami katastrof? – dopytywał się prowadzący program  John King. – Nie możemy, nie stać nas na te sprawy bez narażania na ryzyko przyszłości naszych dzieci- replikował Romney. – To po prostu niemoralne, by zadłużać się coraz bardziej i spychać ten dług na nasze dzieci, wiedząc, że, gdy przyjdzie spłacać ten dług, my już nie będziemy żyć. To nie ma najmniejszego sensu – dodał.

Słowa Romneya w sprawie FEMA, dotyczyły kwestii oszczędności władz federalnych, ale posłużyły teraz de facto do niedwuznacznego skrytykowania jego wyborczych propozycji sprzed kilku miesięcy.