Największy dziennik w stanie Iowa poparł Mitta Romneya w wyborczym wyścigu do Białego Domu; jest on pierwszym Republikaninem od 1972 roku, który uzyskał poparcie „Des  Moines Register”.

W redakcyjnym komentarzu można przeczytać, że wysiłki obecnego prezydenta mające na celu wyjście z kryzysu ekonomicznego nie powiodły się. Jak zarazem podkreślono, nic nie wskazuje na to, by druga kadencja prezydencka Obamy przyniosła poprawę sytuacji. Gazeta przekonuje, że chociaż decyzja o wpompowaniu miliardów dolarów w gospodarkę, służąca ochronie miejsc pracy, była słuszna, to jednak nie wyrwała amerykańskiej gospodarki z letargu.

„Konsumenci musza poczuć się pewniej, co do przyszłości gospodarczej, zanim zaczną wydawać pieniądze, co przyczyni się do gospodarczego rozwoju. Odnowienie zaufania umożliwi rozkręcenie na nowo inwestycji, które postawią na nogi amerykańskie przedsiębiorstwa. Dzięki temu przemysł powróci do pełnej produkcji i zwiększania zatrudnienia” – czytamy w dzienniku.

Poparcie gazety może  być kluczowe dla zwycięstwa Romneya w Iowa. Stan ten jest jednym ze swing states w obecnej kampanii wyborczej. Jak na razie w  sondażach prowadzi tutaj Barack Obama, ale jego przewaga wynosi zaledwie 2 procent, co oznacza, iż mieści się ona jedynie w granicach błędu statystycznego.