Słynna prawniczka Gloria Allred, znana z działalności na rzecz Partii Demokratycznej, podjęła się ujawnienia zeznań Mitta Romneya. Dotyczą one rozwodu Toma Stemberga, założyciela firmy Staples. Romney złożył wspomniane zeznania, dotyczące kwestii finansowych,  w 1991 roku. Firma Staples została założona dzięki funduszom Bain Capital, której Republikanin był kiedyś prezesem.

Allred słynie z prowadzenia spraw najsłynniejszych Amerykanów, głównie ze świata showbiznesu. Jest ona także znana ze związków z prezydentem Barackiem Obama. Na początku września prawniczka wzięła udział w konwencji Partii demokratycznej na Florydzie; ostatnio pojawiał się na gali w Los Angeles, gdzie zbierano fundusze na rzecz sztabu wyborczego prezydenta.

Robert Jones, prawnik Romneya, zapowiedział ,że prawdopodobnie nie wniesie sprzeciwu, ale chciałby zapoznać się wcześniej z zapisem zeznania. Stemberg zresztą był jednym z gości na konwencji krajowej Partii Republikańskiej pod koniec sierpnia.

Brian Leary, prawnik Stemberga, mówi enigmatycznie, że w zeznaniach Romneya „nie ma nic lubieżnego, ale sam rozwód jest wysoce kontrowersyjny”.

Choć w sprawie ujawnienia zeznań Romneya nie ma większych kontrowersji, to część komentatorów ocenia, ze sprawa ma wyraźny podtekst polityczny – z uwagi na koneksje Allred i Stemberga.